לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

תביעת רשלנות רפואית

תביעת רשלנות רפואית

יש לך שאלה משפטית בנושא? שאל אותנו בפורום רשלנות רפואית

משרדי עורכי דין, המתמחים ברשלנות רפואית, מטפלים בתביעות רבות המוגשות בין רשלנות רפואית. עילה לתביעה בגין עוולה זו, קמה כאשר טיפול רפואי, מכל סוג שהוא, נעשה באופן שאיננו תואם את סטנדרט הטיפול הסביר וגרם למטופל לנזק פיזי ארוך טווח.

מספר כללים ראשוניים בקשר עם הגשת תביעת רשלנות רפואית

שוקלים להגיש תביעת רשלנות רפואית? שלושה כללים חשובים ביותר שאתם מוכרחים לדעת:

הכלל הראשון נוגע לייעוץ ולייצוג המשפטי. חובה לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית בלבד, המתמחה בסוג הרשלנות ממנה נפגעתם.

הכלל השני מתייחס לנושא התיעוד. שמרו כל מסמך רפואי שניתן לכם וכן, כל קבלה, חשבונית או עדות אחרת על הוצאה כספית שנאלצתם להוציא, עקב פגיעתכם.

הכלל השלישי עניינו בעלות התביעה. ההוצאה העיקרית בתביעת רשלנות רפואית, היא חוות הדעת של המומחה הרפואי.

פונים אך ורק אל עורך דין רשלנות רפואית!

נפגעתם מטיפול רפואי רשלני ונגרם לכם נזק פיזי חמור. יש לכם זכות מלאה, לקבל פיצוי כספי מלא על כל הנזקים שלכם ולשם כך, עליכם להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית הוא אחד מן התחומים המשפטיים הסבוכים ביותר ולכן, אין לפנות אלא, למשרד עורכי דין, אשר מתמחה באופן ספציפי, בתחום זה.

כדאי לקבוע מספר פגישות ייעוץ עם עורכי דין מומחים, לפני שמקבלים החלטה:

1. הערכת סיכויי התביעה: תוכלו לקבל מספר חוות דעת מקצועיות, לגבי סיכויי התביעה. כך, תוכלו להיות שקטים כי יש בידכם עילה לתביעה וסיכוי גבוה כי תתקבל.

2. הצעת שכר טרחה: עורך דין רשלנות רפואית, גובה שכר טרחה על פי אחוזים. סביר להניח כי לא תיתקלו בפערים משמעותיים בין עורכי הדין, אך תמיד טוב לעשות סקר מחירים ולוודא כי ההצעות שקיבלתן, הן כמקובל בענף.

3. כימיה עם עורך הדין: חשוב מאוד שתרגישו בנוח עם עורך הדין שלכם, על מנת שתוכלו לתת בו אמון ולהגיע לתוצאה המשפטית הטובה ביותר.

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אביטל פז


כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: גביע.

חשיבות התיעוד בתביעת רשלנות רפואית

הכלל הראשון שחשוב לדעת לגבי תביעות רשלנות רפואית, מתייחס לבחירת עורך דין רשלנות רפואית. הכלל השני, מתייחס לחשיבות התיעוד בתביעה. התיעוד מהווה את הבסיס הראייתי לתביעה ולפיכך, בעל חשיבות אדירה.

נושא התיעוד מתחלק לשניים: תיעוד רפואי ותיעוד כספי.

התיעוד הרפואי, הוא כל המסמכים הרפואיים הנוגעים לטיפול שקיבלתם, בגינו אתם מגישים תביעת רשלנות רפואית. עורך הדין שיטפל בתביעתכם, יפנה למוסדות הרפואיים בשמכם, וידרוש את המסמכים הרפואיים, אך אם יש כבר בידכם, מסמכים כלשהם, הקפידו לעשות מספר עותקים ולהעבירם אל עורך דין רשלנות רפואית.

התיעוד הכספי, מתייחס לכל הקבלות, החשבוניות וכל מסמך אחר, המעיד על הוצאות כספיות שנאלצתם להוציא, עקב הפגיעה. המסמכים הרפואיים הם אלו אשר יבססו את טענת הרשלנות והמסמכים הכספיים, רלוונטיים לצורך קביעת הפיצוי.

העבירו לעורך הדין, כל מסמך שברשותכם, אף אם אינכם בטוחים כי הוא רלוונטי. הותירו החלטה זו לעורך הדין שלכם, אשר יידע האם יש צורך במסמך, או אם לאו.

עלות התביעה – הוצאה מרכזית אחת

הגשת תביעה משפטית, עלולה להיות הוצאה כספית גדולה, אך כשמדובר על תביעת רשלנות רפואית, ישנה הוצאה מרכזית אחת והיא חוות הדעת של המומחה הרפואי.

עלותה של חוות הדעת משתנה על פי התחום הרפואי והניסיון המקצועי של הרופא, אך בממוצע מדובר בעלות של 10,000 ₪.

זוהי אינה הוצאה קטנה, אך זו תוחזר לכם, בנוסף לסכום הפיצוי, אם תזכו בתביעה.

שלושה כללים חשובים למגישי תביעות רשלנות רפואית: יש לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית בלבד. יש לשמור את כל התיעוד הרפואי וכן את החשבוניות והקבלות על הוצאות כספיות. הכלל השלישי נוגע לעלות חוות הדעת של המומחה הרפואי, המהווה את ההוצאה הכספית המרכזית של התביעה.

עו”ד פז: “אדם שנפגע מאירוע נזיקי שפגע בגופו ובנפשו עומד חסר אונים אל מול המערכת הבירוקרטית וחוסר האכפתיות של חברות הביטוח, דווקא בשעותיו הקשות ביותר. אני מרגישה תחושת סיפוק ומימוש עצמי מהיכולת לעזור לאנשים במאבקם, להקשיב למצוקותיהם ולהלחם עבורם, ללא פשרות, מול כל המערכות השונות כדי להשיג עבורם את תוצאות הטובות ביותר”.

עו”ד אביטל פז בוגרת הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל-אביב, הוסמכה כעורכת דין בשנת 1992 והינה בעלת ניסיון רב בליווי וייצוג משפטי ברשלנות רפואית לאחר היכרות רבת שנים עם שני הצדדים התובעים והנתבעים. ליצירת קשר עם עו”ד אביטל פז 077-9974772.

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: רכב.אין באמור לעיל ובאתר Rashlanutlaw רשלנות רפואית משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר רשלנות רפואית לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר רשלנות רפואית עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אביטל פז

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: בית.
פרטי יצירת קשר:

ז’בוטינסקי 35 רמת גן, 52511.

מגדל התאומים 2, קומה 1

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף