לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

חוות דעת רפואית בתביעות רשלנות רפואית

תנאי בסיסי להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית היא חוות דעת של מומחה רפואי בתחום שבו טופלתם ושאתם חושבים שנפגעתם כתוצאה מהטיפול. על מנת להצליח… קרא עוד

חוות דעת רפואית בתביעות רשלנות רפואית

חוות דעת רפואית – מבוא 

תנאי בסיסי להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית היא חוות דעת של מומחה רפואי בתחום שבו טופלתם ושאתם חושבים שנפגעתם כתוצאה מהטיפול. על מנת להצליח בתביעה יש להקפיד שהמומחה הרפואי יהיה בעל שם, בעל ניסיון, בעל היכרות טובה עם עורך הדין המייצג אתכם, וכמובן חשוב שיהיה מוכר לשופטים.

האם ניתן להסתפק בחוות דעת אחת?

  1. לעיתים צריך יותר מחוות דעת אחת- ישנם מקרים בהם תידרש יותר מחוות דעת אחת על מנת לאשש את הטענה. למשל במקרה של תביעת רשלנות בלידה, תידרש חוות דעתו של מומחה רפואי הן מתחום הגניקולוגיה והן מתחום נוירולוגיית הילדים.
  1. חוות דעת מומחה בניתוחים פלסטיים- דוגמא נוספת תבוא מתחום הניתוחים הפלסטיים. על מנת לאשש התביעה יש להביא חוות דעת של מנתח פלסטי על מנת להוכיח את ההיבט הפיסי, וחוות דעת של פסיכיאטר על מנת להוכיח את ההיבט הנפשי.
פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אביטל פז


כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: לב.

 כיצד לבחור את המומחה

  1. יש להיעזר בעורך דין- מחובתו של העורך דין שאתם בוחרים בו להפנות אתכם אל המומחה שנחשב בעינו לטוב ביותר בתחומו, ושיש לו מוניטין שעומד מאחוריו וזאת על מנת ליצור אפקט חיובי על השופט.
  1. המומחה צריך להיות בעל ניסיון במעמדים דומים- חשוב שתהיה לעורך הדין היכרות מוקדמת עם השופט , ושלמומחה יהיה ניסיון במעמדים של מתן עדות בבית משפט.
  1. גם בית משפט רשאי לבחור מומחה- בית המשפט גם רשאי לבחור מומחה מטעמו וזאת לפי התקנות. אולם בסופו של דבר התפתח נוהג שבו הצדדים מסכימים על מומחה שחוות דעתו תתקבל על ידי כולם והוא יהיה בבחינת מומחה מוסכם או מומחה מכריע.
  1. מימון חוות הדעת- בעיקרון כל צד נושא בנטל הכספי של הבאת מומחה מטעמו אולם את מימון חוות דעתו של המומחה המכריע נהוג להטיל שווה בשווה בין שני הצדדים ולעיתים להטילו רק על הנתבעים.

* אל תוותר על הזכויות שלך! פנה לפורום משפטי: פורום רשלנות רפואית

חשיבות ההסתייעות במומחה

אמנם אין חובה בחוק להסתייע במומחה על מנת לקיים תביעת רשלנות רפואית, אך יש לקחת בחשבון שתביעת רשלנות רפואית אשר תוגש ללא הסתייעות בחוות דעת מומחה בעל מוניטין, בהכרח סיכוייה להצלחה יהיו פחותים ולעורך הדין יהיה קשה לבסס את טיעוניו, לכן מומלץ להשקיע עוד כסף בהבאת מומחה וזאת על מנת להעלות את סיכויי התביעה.

עו”ד פז: “אדם שנפגע מאירוע נזיקי שפגע בגופו ובנפשו עומד חסר אונים אל מול המערכת הבירוקרטית וחוסר האכפתיות של חברות הביטוח, דווקא בשעותיו הקשות ביותר. אני מרגישה תחושת סיפוק ומימוש עצמי מהיכולת לעזור לאנשים במאבקם, להקשיב למצוקותיהם ולהלחם עבורם, ללא פשרות, מול כל המערכות השונות כדי להשיג עבורם את תוצאות הטובות ביותר”.

עו”ד אביטל פז בוגרת הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל-אביב, הוסמכה כעורכת דין בשנת 1992 והינה בעלת ניסיון רב בליווי וייצוג משפטי ברשלנות רפואית לאחר היכרות רבת שנים עם שני הצדדים התובעים והנתבעים. ליצירת קשר עם עו”ד אביטל פז 077-9974772.

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מטוס.אין באמור לעיל ובאתר Rashlanutlaw רשלנות רפואית משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר רשלנות רפואית לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר רשלנות רפואית עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אביטל פז

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: בית.
פרטי יצירת קשר:

ז’בוטינסקי 35 רמת גן, 52511.

מגדל התאומים 2, קומה 1

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף