לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

זכויות רפואיות – מה הן כוללות וכיצד ניתן לממשן?

מימוש הזכויות הרפואיות עשוי, לעיתים, להיות משימה לא קלה. לרשות מי שנפגע עומדות זכויות שונות, היכולות לאפשר לו להמשיך לחיות בכבוד, ובעיקר כשיכולת השתכרותו נפגעת ואין לו מקורות מימון נוספים. ישנם גופים פרטיים המסייעים לנפגעים לממש את זכויותיהם ועומדים לרשותם בתקופה הנחשבת לרוב כאחת התקופות הקשות בחייהם. מהן הזכויות הללו וכיצד ניתן לממשן?

זכויות רפואיות – מה הן כוללות וכיצד ניתן לממשן?

מה הן זכויות רפואיות ומה הן כוללות במסגרתן

במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה או מחלה, יכול הנפגע או החולה לפנות אל מוסדות ממשלתיים שונים, ובעיקר אל הביטוח הלאומי, כדי לקבל קצבה מיוחדת שתעזור לו במשך חייו. ישנם לא מעט מקרים המצדיקים קבלת פיצוי כספי ומאפשרים את מימושן של זכויות רפואיות שונות. לצד כל זה, גם הקלות במס ההכנסה, בקרנות הפנסיה ובתחומים אחרים, הן חלק מהזכויות המגיעות לנפגע, לאחר שנקבעו לו אחוזי נכות או נקבעה מידת פגיעתו והנזק הנלווה לה.

פנייה אל חברות הביטוח ומימוש הזכויות המגיעות לנפגע במסגרת פוליסת הביטוח ותנאיה, מימוש זכויות רפואיות בעקבות מצב בריאותי שנגרם בשל עיסוק מסוים ועוד – כל אלה הן סיבות טובות לפנות אל כל מי שיכול לעזור בנושא ולממש את הזכויות הרפואיות והפיצוי המגיע. ארגונים המציעים עזרה לאלה המעוניינים לממש את הזכויות הרפואיות השונות, וזאת על ידי ייצוגם אל מול המסגרות הרלוונטיות וחשיפתם אל כל הזכויות וההקלות המגיעות להם, יש בידן היכולת להשפיע מהותית על המשך חייו של הנפגע ולשפר אותם בצורה ניכרת.

ישנם מקרים בהם נוצרת מגבלה רפואית כלשהי שאיננה מאפשרת חזרה למקום העבודה – במקרים אלה עשויה להיגרם בעיה כלכלית, שכן לא תמיד ניתן לחזור לעבודה, או להגיע לרמת השתכרות הדומה לזו שקדמה לתאונה. במקרים אלה ניתן לפנות אל המוסד לביטוח לאומי בבקשה לקבל קצבת נכות. הקצבה נקבעת בהתאם לאופי ומידת הפגיעה. במקביל כדאי לפנות גם אל חברת הביטוח.

פנייה אל המומחים בתחום וקבלת סיוע מתאים

בין אם מדובר בפגיעה כתוצאה מתאונת דרכים או אולי כתוצאה מתאונת עבודה, נפגעים רבים אינם מודעים כלל לעובדת היותם זכאים לפיצוי בגין הנזק שנגרם. עובדה זאת, לצד יכולת השתכרות שנפגעה, מצדיקה פנייה אל אותם גופים פרטיים לצורך מימוש הזכויות הרפואיות. מכיוון שמדובר בהליכים הכוללים סוגיות והביטים משפטיים , חשוב שהטיפול ייעשה בידי מומחים ובעלי ניסיון שיכולים לבחון את המקרה באופן המקצועי ביותר. כמו כן, התמודדות מול הגופים הממשלתיים השונים, לרבות הביטוח הלאומי, איננה מלאכה פשוטה – גופים אלה נוטים להערים תנאים ביורוקרטים – לדרוש מסמכים, הוכחות וההשתתפות בוועדה רפואית כדי לקבוע את אחוזי הנכות.

עו”ד פז: “אדם שנפגע מאירוע נזיקי שפגע בגופו ובנפשו עומד חסר אונים אל מול המערכת הבירוקרטית וחוסר האכפתיות של חברות הביטוח, דווקא בשעותיו הקשות ביותר. אני מרגישה תחושת סיפוק ומימוש עצמי מהיכולת לעזור לאנשים במאבקם, להקשיב למצוקותיהם ולהלחם עבורם, ללא פשרות, מול כל המערכות השונות כדי להשיג עבורם את תוצאות הטובות ביותר”.

עו”ד אביטל פז בוגרת הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל-אביב, הוסמכה כעורכת דין בשנת 1992 והינה בעלת ניסיון רב בליווי וייצוג משפטי ברשלנות רפואית לאחר היכרות רבת שנים עם שני הצדדים התובעים והנתבעים. ליצירת קשר עם עו”ד אביטל פז 077-9974772.

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: דגל.אין באמור לעיל ובאתר Rashlanutlaw רשלנות רפואית משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר רשלנות רפואית לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר רשלנות רפואית עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אביטל פז

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מטוס.
פרטי יצירת קשר:

ז’בוטינסקי 35 רמת גן, 52511.

מגדל התאומים 2, קומה 1

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף