Rashlanutlaw_MainPic רשלנות רפואית לואו
Rashlanutlaw_MainPic רשלנות רפואית לואו
פנייה לייעוץ אישי  בדיקה רפואית – רשלנות ופורום רשלנות רפואית

  מאמר זה ידון בשאלה מהי בדיקה רפואית ומהי חשיבותה בחייו של האדם. מעבר לזאת, נבחן את המונח פורום רשלנות רפואית ונסקור את האפשרויות הטמונות בו.

  בדיקה רפואית – רשלנות ופורום רשלנות רפואית

  תוכן עניינים

  בדיקה רפואית

  בדיקה רפואית ומעקב רפואי שוטף עומדים במרכזה של הרפואה המונעת. זו מבקשת לשמור על תקינותו של המצב הרפואי של האדם ולמנוע מלכתחילה את הופעתן של בעיות רפואיות שונות. אין כל ספק כי ביצוע בדיקה רפואית חשובה לכל אדם אך חשיבותה מתגברת ומתעצמת במצבים שונים כגון:

  1. נשים בהיריון – אישה בהיריון או אישה המתכננת להיכנס להיריון, צריכה להיות במעקב רפואי צמוד על מנת שבריאותה תהיה תקינה לחלוטין. לאי אבחנה או אבחנה מאוחרת בגילוי בעיות רפואיות שונות, יכולות להיות השלכות הרות גורל.

  2. היסטוריה רפואית – מי שבעברו אירוע רפואי משמעותי כגון התקף לב או מחלה קשה כמו סרטן, חייב לבצע בדיקה רפואית באופן שוטף על מנת לוודא את אי הישנותה של המחלה או גורמי הסיכון שגרמו לה.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   3. קבוצות בסיכון – ישנן אוכלוסיות שונות הנמצאות בסיכון גדול יותר מאוכלוסיות אחרות לחלות במחלות שונות ועל כן יש לבצע בדיקה רפואית מתאימה. מדובר למשל בקבוצות סיכון על פי גיל שכן מגיל מסוים בחיים, הסיכון לחלות במחלות שונות גדל.

   4. מחלות תורשתיות – מי שבעבר הרפואי המשפחתי שלו מצויות מחלות תורשתיות, נמצא בסיכון רב יותר ללקות בהן ולכן עליו להיות במעקב תקופתי ולבצע בדיקה רפואית רלוונטית.

   בדיקה רפואית חשובה הן לשמירה על מצב בריאותי טוב והן לשם גילוי מוקדם של מחלה קיימת או קיומם של גורמי סיכון שיש לשים אליהם לב.

   למרבה הצער, בדיקה רפואית ורשלנות רפואית הם מושגים הקשורים זה בזה קשר הדוק. מדוע? במקרים רבים, מתרשל הגורם הרפואי באבחון בדיקה רפואית כאשר חוסר הגילוי הזה גורם נזק רב למטופל, לעיתים נזק בלתי הפיך.

   במקרים אחרים, מתרשל הגורם הרפואי בכך שאינו שולח מלכתחילה את המטופל לבצע בדיקה רפואית שהיה צריך לבצעה ואין המדובר בטעות אלא ברשלנות מקצועית שכן רמת הטיפול לא הייתה בסטנדרט סביר ולפי הנוהל המקובל.

   ביסוס תביעה בגין רשלנות רפואית בשל בדיקה רפואית, כמתואר לעיל, דורשת מן המטופל להוכיח כי אי האבחון, האבחון המאוחר או אי שליחה של הגורם הרפואי לבדיקה רפואית, גרמו לנזק ממשי למטופל כאשר נזק זה לא היה נגרם לולא המעשה או המחדל של הגורם הרפואי.

   כלומר, יש להראות קשר סיבתי בין ההתרשלות לנזק. במסגרת הגשת התביעה לבית המשפט, יש להגיש חוות דעת רפואית אשר תתמוך בטענתו של המטופל ואף תציין את אחוזי הנכות הצמיתה, אם ישנה כזו.

   פורום רשלנות רפואית

   בשנים האחרונות גדל משמעותית מספר התביעות המוגשות בישראל בגין רשלנות רפואית. חלק מן המודעות ההולכת וגדלה בתחום זה, באה לידי ביטוי גם בהקמתו של פורום רשלנות רפואית.

   בעידן האינטרנט, אפשר לקבל מידע על כל תחום שהוא והמטופל יכול להגיע אל פגישותיו עם הגורמים הרפואיים כאשר בידיו האינפורמציה העיקרית לה הוא זקוק.

   כך יוכל המטופל להפנות אל הגורמים הרפואיים שאלות ספציפיות אשר הוא מבקש לקבל עליהן מענה.

   פורום רשלנות רפואית מהווה מקור אדיר למידע. בכל תחומי הרפואה ניתן למצוא פורום רשלנות רפואית מתאים אשר יכיל את האינפורמציה הרלוונטית.

   במסגרת פורום רשלנות רפואית ישנו מאגר של שאלות נפוצות אשר יכול לסייע רבות לגולש שכן ישנן שאלות רבות החוזרות על עצמן בקרב גולשים. כמו כן, מכיל פורום רשלנות רפואית מאמרים ופסקי דין אשר מסבירים באופן ברור את הסוגיה הרפואית.

   פורום רשלנות רפואית פתוח לכל גולש וניתן לשאול שאלות, אם בפורום הפתוח ואם בפנייה אישית אל מנהל הפורום.

   ניתן למצוא בתוך פורום רשלנות רפואית מקרים אמיתיים שגולשים אחרים סיפרו ולעיתים רבות, יוכל אדם למצוא דמיון רב בין המקרה שלו לבין מקרים אחרים.

   לא פעם נוצרים קשרים בין הגולשים השונים והם מחליפים ביניהם אינפורמציה חשובה מאוד על רופאים שונים, טיפולים, מרכזים רפואיים ועוד ועוד.

   לסיכום, מן הדברים שלעיל, ניתן להתרשם כי ביצוע בדיקה רפואית באופן שוטף יכולה להציל חיים והיא עליונה בחשיבותה בעבור כל אדם. חשיבותה אך מתגברת כאשר קיימים גורמי סיכון כלשהם או כאשר יש למטופל עבר רפואי הדורש תשומת לב מיוחדת.

   פורום רשלנות רפואית מאפשר למטופל להגיע אל הפגישה הרפואית כאשר בידיו אינפורמציה רבה. במצב זה, מגיע המטופל אל הפגישה עם ביטחון רב יותר והבנה גדולה יותר המאפשרת לרופא לענות בהרחבה על שאלותיו של המטופל אשר בא עם ידע קודם.

   *אין בתוכן אתר RashlanutLaw העוסק ברשלנות רפואית משום המלצה משפטית או חוו"ד המחליפה ייעוץ פרטני במשרד עורכי דין. העושה שימוש במידע, עושה זאת באחריותו האישית.

   * יש לכם הצעות לעדכון/תיקון התוכן? אנא כתבו לנו כאן

   לייעוץ מקצועי ראשוני ללא התחייבות 077-8043659
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף
    הצעה לשינוי/תיקון תוכן באתר

    מצאתם טעות, שגיאה, אי דיוקים בתוכן?

    חסר לכם מידע נוסף שנכון לדעתכם להוסיף?

     קבלו מראש את תודתנו והערכתנו הכנה!