פנייה לייעוץ אישי  רשלנות רפואית בטיפול אורטופדי

  טיפולים בפגיעות טראומטיות וליקויים במערכות השרירים או בעצמות מחייבים מעורבות של רופא מומחה. התחום הרפואי בו מדובר במקרה זה הוא כירורגיה אורטופדית או אורטופדיה, הוא רלוונטי עבור חלק גדול מאוד באוכלוסייה ודורש התמחות של ארבע עד חמש שנים.

  רשלנות רפואית בטיפול אורטופדי

  זה הוא מקצוע אשר מהווה כיום בערך 3% מכלל הרופאים, והעילות השכיחות לתביעות רשלנות רפואית בתוכו מתעוררות בשל צורך בניתוח כל שהוא. רופא אשר אינו מקפיד להסביר למנותח את ההליך הרפואי אשר הוא עומד לעבור, לספק לו מידע מלא ואמין, ולספר על הסיכונים הכרוכים באותו הליך, תופעות הלוואי וסיכויי ההצלחה עשוי לעמוד למשפט בשל רשלנות רפואית עקב היעדר הסכמה מדעת של המטופל.

  זה הוא עיקרון אשר תקף בכל תחומי הרפואה אך בכל הנוגע לאורטופדיה יש לו משמעות מיוחדת במינה לכל הדעות.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   עילה לתביעת רשלנות רפואית

   תביעות נוספות נגד רופאים מומחים בתחום האורטופדיה עוסקות בטיפול לקוי בשברים, נקעים או בעיות מפרקים. אי איחוי נכון של שבר או נקע שאינו מאובחן כהלכה מטילים אחריות על הרופא המטפל, המחויב לעמוד במבחן הרופא הסביר. קיימים מקרים של עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית בשל טיפול המסב נזק כמו צליעה או צורך בניתוח נוסף.

   פיצויים בתביעות אורטופדיות

   טיפולים בתחום האורטופדיה נחשבים יקרים וקיימת עילה לתביעת פיצויים גבוהה במידה והם לא מתאימים או מועילים. ניזוק המעוניין להגיש תביעת רשלנות רפואית בניתוח אורטופדי מחויב להגיע אל הדיון המשפטי עם חוות דעת מטעם רופא אורטופד. על חוות הדעת של הרופא לפרט את מהותה של התביעה.

   הפיצויים אותם יקבע לאחר מכן בית המשפט יהיו בהתאמה ישירה לגודלו של הנזק והפגיעה העתידית. כדאי להתייעץ עם עורך דין לפני כל הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית בטיפול אורטופדי.

   יש לזכור כי מבחן התוצאה אינו מהווה עילה בפני עצמו, ורק לעורך דין יש את הידע והניסיון על מנת להמליץ על הליך משפטי מתאים בהתאם לנסיבות. פיצויים בגין רשלנות בטיפול אורטופדי ניתנים על סמך נזק ממשי אך קיימת נכונות להכיר גם בנזקים נפשיים.

   *אין בתוכן אתר rashlanutlaw העוסק ברשלנות רפואית משום המלצה משפטית או חוו"ד המחליפה ייעוץ פרטני במשרד עורכי דין. העושה שימוש במידע, עושה זאת באחריותו האישית.

   לייעוץ מקצועי ראשוני ללא התחייבות 077-9974772
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף