לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

רשלנות רפואית בטיפול אורטופדי

רשלנות רפואית בטיפול אורטופדי

יש לך שאלה משפטית בנושא? שאל אותנו בפורום רשלנות רפואית

טיפולים בפגיעות טראומטיות וליקויים במערכות השרירים או בעצמות מחייבים מעורבות של רופא מומחה. התחום הרפואי בו מדובר במקרה זה הוא כירורגיה אורטופדית או אורטופדיה, הוא רלוונטי עבור חלק גדול מאוד באוכלוסייה ודורש התמחות של ארבע עד חמש שנים. זה הוא מקצוע אשר מהווה כיום בערך 3% מכלל הרופאים, והעילות השכיחות לתביעות רשלנות רפואית בתוכו מתעוררות בשל צורך בניתוח כל שהוא. רופא אשר אינו מקפיד להסביר למנותח את ההליך הרפואי אשר הוא עומד לעבור, לספק לו מידע מלא ואמין, ולספר על הסיכונים הכרוכים באותו הליך, תופעות הלוואי וסיכויי ההצלחה עשוי לעמוד למשפט בשל רשלנות רפואית עקב היעדר הסכמה מדעת של המטופל. זה הוא עיקרון אשר תקף בכל תחומי הרפואה אך בכל הנוגע לאורטופדיה יש לו משמעות מיוחדת במינה לכל הדעות.

עילה לתביעת רשלנות רפואית

תביעות נוספות נגד רופאים מומחים בתחום האורטופדיה עוסקות בטיפול לקוי בשברים, נקעים או בעיות מפרקים. אי איחוי נכון של שבר או נקע שאינו מאובחן כהלכה מטילים אחריות על הרופא המטפל, המחויב לעמוד במבחן הרופא הסביר. קיימים מקרים של עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית בשל טיפול המסב נזק כמו צליעה או צורך בניתוח נוסף.

פיצויים בתביעות אורטופדיות

טיפולים בתחום האורטופדיה נחשבים יקרים וקיימת עילה לתביעת פיצויים גבוהה במידה והם לא מתאימים או מועילים. ניזוק המעוניין להגיש תביעת רשלנות רפואית בניתוח אורטופדי מחויב להגיע אל הדיון המשפטי עם חוות דעת מטעם רופא אורטופד. על חוות הדעת של הרופא לפרט את מהותה של התביעה. הפיצויים אותם יקבע לאחר מכן בית המשפט יהיו בהתאמה ישירה לגודלו של הנזק והפגיעה העתידית. כדאי להתייעץ עם עורך דין לפני כל הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית בטיפול אורטופדי. יש לזכור כי מבחן התוצאה אינו מהווה עילה בפני עצמו, ורק לעורך דין יש את הידע והניסיון על מנת להמליץ על הליך משפטי מתאים בהתאם לנסיבות. פיצויים בגין רשלנות בטיפול אורטופדי ניתנים על סמך נזק ממשי אך קיימת נכונות להכיר גם בנזקים נפשיים.

עו”ד פז: “אדם שנפגע מאירוע נזיקי שפגע בגופו ובנפשו עומד חסר אונים אל מול המערכת הבירוקרטית וחוסר האכפתיות של חברות הביטוח, דווקא בשעותיו הקשות ביותר. אני מרגישה תחושת סיפוק ומימוש עצמי מהיכולת לעזור לאנשים במאבקם, להקשיב למצוקותיהם ולהלחם עבורם, ללא פשרות, מול כל המערכות השונות כדי להשיג עבורם את תוצאות הטובות ביותר”.

עו”ד אביטל פז בוגרת הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל-אביב, הוסמכה כעורכת דין בשנת 1992 והינה בעלת ניסיון רב בליווי וייצוג משפטי ברשלנות רפואית לאחר היכרות רבת שנים עם שני הצדדים התובעים והנתבעים. ליצירת קשר עם עו”ד אביטל פז 077-9974772.

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: משאית.אין באמור לעיל ובאתר Rashlanutlaw רשלנות רפואית משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר רשלנות רפואית לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר רשלנות רפואית עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אביטל פז

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: כוכב.
פרטי יצירת קשר:

ז’בוטינסקי 35 רמת גן, 52511.

מגדל התאומים 2, קומה 1

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף