לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

עצות לקראת הגשת תביעות רשלנות רפואית בלידה

עצות לקראת הגשת תביעות רשלנות רפואית בלידה

יש לך שאלה משפטית בנושא? שאל אותנו בפורום רשלנות רפואית

יש מספר עצות העשויות לתרום עבור נפגעים המעוניינים להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית בלידה. עצות מן הסוג הזה לא מחליפות ייעוץ משפטי, אך הן משמשות בתור כלי יעיל לסינון בין אפשרויות ולקביעת לוח זמנים בצורה מסודרת. העצה החשובה ביותר היא לבחור את עורך הדין המייצג את הנפגע. עורך דין הוא גורם בעל חשיבות גדולה בניהול תביעות מן הסוג הזה. עורך הדין יכול להפעיל את הידע העומד לרשותו, את הניסיון ואת הכלים המקצועיים ואף לגבש אסטרטגיית תביעה אפקטיבית. יתרה על כך, עורך הדין מציע שירותי ייעוץ והכוונה לגבי קבלת חוות דעת מומחה והגשת התביעה טרם תום תקופת ההתיישנות.

עצה שנייה לקראת הגשת תביעות רשלנות רפואית בלידה היא להבין את ההבדלים בין סוגי רשלנות. מבחינת בתי המשפט, לא כל מקרה בו ניתן להוכיח מתן שירותים רפואיים תוך סטייה מרמת הזהירות הסבירה בהכרח מהווה עילה לקביעת פיצויים. בתי המשפט בוחנים שורה ארוכה של נושאים ומבחינים בין התרשלות בטיפול הרפואי עצמו, התרשלות בשל היעדר הסכמה מדעת ופגיעה באוטונומיה. נפגע המעוניין לממש את זכויותיו המשפטיות ולקבל פיצוי בגין רשלנות רפואית צריך להכיר את ההבדלים בין התביעות ואת הטיפול הייחודי בכל אחת מהן.

אחריות שילוחית והרחבת עילת התביעה

בתביעת רשלנות רפואית בלידה יש אחריות שילוחית של בתי החולים. העצה בהקשר הזה היא להתייעץ עם עורך הדין לגבי האחריות השילוחית, לבדוק האם היא משמעותית עבור הגשת התביעה ולהחליט בהתאם על הקצאת המשאבים הנדרשים. אחריות שילוחית עשויה לתרום להשגת פיצויים גבוהים יותר באופן משמעותי מאשר השגת תביעה ללא אחריות כזו.

עילת התביעה ברשלנות רפואית מחייבת אשם. השאלה העומדת בפתחו של בית המשפט היא האם יש מקום להרחיב את עילת התביעה למשטר של אחריות מוחלטת. במשטר כזה לא חייבים להכריז מי אשם והפיצוי עשוי להיות משולם על ידי הגוף האחראי, חברות הביטוח או גורמים רלוונטיים אחרים. יש נימוקים בעד ונגד הרחבת עילת התביעה בגין רשלנות וגם לגביהם כדאי להתייעץ עם עורך דין.

עו”ד פז: “אדם שנפגע מאירוע נזיקי שפגע בגופו ובנפשו עומד חסר אונים אל מול המערכת הבירוקרטית וחוסר האכפתיות של חברות הביטוח, דווקא בשעותיו הקשות ביותר. אני מרגישה תחושת סיפוק ומימוש עצמי מהיכולת לעזור לאנשים במאבקם, להקשיב למצוקותיהם ולהלחם עבורם, ללא פשרות, מול כל המערכות השונות כדי להשיג עבורם את תוצאות הטובות ביותר”.

עו”ד אביטל פז בוגרת הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל-אביב, הוסמכה כעורכת דין בשנת 1992 והינה בעלת ניסיון רב בליווי וייצוג משפטי ברשלנות רפואית לאחר היכרות רבת שנים עם שני הצדדים התובעים והנתבעים. ליצירת קשר עם עו”ד אביטל פז 077-9974772.

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: עץ.אין באמור לעיל ובאתר Rashlanutlaw רשלנות רפואית משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר רשלנות רפואית לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר רשלנות רפואית עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אביטל פז

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: משאית.
פרטי יצירת קשר:

ז’בוטינסקי 35 רמת גן, 52511.

מגדל התאומים 2, קומה 1

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף