לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

טיפים והמלצות שכדאי לקבל ממשרד עורך דין ביטוח

טיפים והמלצות שכדאי לקבל ממשרד עורך דין ביטוח

רבים מאיתנו מבטחים את עצמם בפוליסות ביטוח בתחומים שונים בחיים נגד צרות שעלולות לבוא עלינו. דא עקא, לא תמיד מקבלים מחברות הביטוח את התמורה לה אנו מצפים. במאמר זה נביא טיפים והמלצות שכדאי לקבל מעורך דין ביטוח לפני שרוכשים פוליסת ביטוח בתחומים שונים.

מהן המלצות עורך דין ביטוח בנוגע לפוליסת ביטוח בריאות

אילו עניינים יש לבדוק בפוליסה לפני שחותמים עליה, ומה ניתן לעשות כדי להבטיח את יישום הפוליסה בבוא היום על-ידי חברת הביטוח?

1. חברה גדולה ומקצועית – כדאי לבחור חברה גדולה וותיקה בתחום, שכן לרוב יש לחברות כאלה קשרים עם שירותים רפואיים ורופאים רבים וטובים יותר – הן מבחינה כמותית והן מבחינה איכותית.

2. מה לכלול בפוליסה? – רצוי שהפוליסה תכלול כמה שיותר שירותים חיוניים שאינם כלולים בביטוח הרפואי הממלכתי, כגון: תרופות שאינן כלולות בסל הבריאות, ניתוחים והשתלות בארץ ובחו”ל וכד’.

3. פרטים טכניים – יש להקפיד לקבל עותק של פוליסת הביטוח המלאה, ולבחון אילו מקרים רפואיים מחריגה הפוליסה. כמו כן, חתימה על פוליסת ביטוח רפואית מותנית בחיתום רפואי והצהרת בריאות של מבוטח, ולעיתים הוא נדרש לעבור בדיקה רפואית.

בכל מקרה, מומלץ כמובן להיעזר בעורך דין ביטוח מנוסה ומקצועי בכל שלבי רכישת הפוליסה.

מהן המלצות עורך דין ביטוח בנוגע לפוליסת ביטוח דירה

כאשר מדברים על ביטוח דירה, יש להבחין בין ביטוח המבנה עצמו לבין ביטוח התכולה שבדירה. ביטוח המבנה נועד לפצות את הדייר על נזק שאירע למבנה עקב תקלה טכנית (פיצוץ בצנרת) או אירוע טבע (רעידת אדמה). גובה הפיצוי בביטוח מבנה הדירה נקבע לפי שווי עלות בניית המבנה מחדש. מומלץ לבדוק בפוליסת הביטוח האם ספקי שירותי התיקונים לדירה שמציעה הפוליסה במקרה שנגרם לה נזק, מוכרים כמקצועיים.

ביטוח תכולת הדירה נועד לפצות את הדייר על נזק שנגרם לרכוש הנמצא בדירה. שווי הרכוש נקבע בדרך כלל על-ידי שמאי מומחה של המבטח. את הפיצוי על תכולת הדירה ניתן לקבל או בכסף, או ברכוש חדש כתחליף לזה שניזוק. יש לשים לב, שפוליסת הביטוח אינה מכסה תיקונים למכשירי חשמל שהתקלקלו ו- 100% מערכו של כסף מזומן המוחזק בדירה.

כמו כן, מומלץ לכלול בפוליסת הביטוח נזקים לצד ג’, כגון: אורחים או עובדי אחזקה שבאים לדירה, או דירה אחרת שעלולה להינזק במקביל לדירה המבוטחת.

לבסוף, גם בפוליסת ביטוח דירה מומלץ לבחור בחברת ביטוח גדולה וידועה בעלת חוסן פיננסי איתן.

מהן המלצות עורך דין ביטוח בנוגע לביטוח רכב

הביקוש הרב ביותר לביטוחים נמצא בענף ביטוח הרכב. כאשר מדברים על ביטוח רכב, יש להבחין בין ביטוח חובה לביטוח מקיף.

ביטוח חובה – כל בעל רכב מחויב לבטח את רכבו ב”ביטוח חובה”. בעבר היה נהוג תעריף אחיד לכל חברות הביטוח, אולם ב- 2001, בעקבות רפורמה בענף הביטוח, הוא בוטל. כיום התעריפים נקבעים על-ידי חברות הביטוח, אולם עדיין יש עליהם פיקוח של המפקח על הביטוח. בקביעת התעריף נלקחים בחשבון הן מאפייני הרכב והן מאפייני הנהג (עבר תעבורתי). ההפרש בין התעריפים בחברות הביטוח השונות יכול להגיע למאות שקלים, ולכן מומלץ לערוך השוואה מקיפה בין החברות.

ביטוח חובה מבטח רק נזקי גוף. החוק קובע, שכל נפגע זכאי לפיצוי בהתאם לפציעה שלו ללא שיקולי אשמה.

ביטוח מקיף – מדובר בביטוח רשות המכסה נזקי רכוש לרכב, בגין מגוון אירועים שעלולים לגרום לו נזק (גניבה, תאונה, נזקי טבע וכד’). לפני שרוכשים ביטוח מקיף יש לבדוק אילו סוגי נזקים היא מכסה, אילו שירותים מציעה חברת הביטוח במקרה של נזק, מהו סכום ההשתתפות העצמית הנדרש מהמבוטח ועוד. מומלץ להיעזר בעורך דין ביטוח שיעזור לבחור את הפוליסה הטובה ביותר עבורך.

סיכום

ישנם סוגים רבים של פוליסות ביטוח. במאמר זה הבאנו המלצות לגבי שלושה סוגי ביטוחים נפוצים.

בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין ביטוח מנוסה ומומחה בתחום, על-מנת לחסוך הן בכסף והן בעוגמות נפש עתידיות.

עו”ד פז: “אדם שנפגע מאירוע נזיקי שפגע בגופו ובנפשו עומד חסר אונים אל מול המערכת הבירוקרטית וחוסר האכפתיות של חברות הביטוח, דווקא בשעותיו הקשות ביותר. אני מרגישה תחושת סיפוק ומימוש עצמי מהיכולת לעזור לאנשים במאבקם, להקשיב למצוקותיהם ולהלחם עבורם, ללא פשרות, מול כל המערכות השונות כדי להשיג עבורם את תוצאות הטובות ביותר”.

עו”ד אביטל פז בוגרת הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל-אביב, הוסמכה כעורכת דין בשנת 1992 והינה בעלת ניסיון רב בליווי וייצוג משפטי ברשלנות רפואית לאחר היכרות רבת שנים עם שני הצדדים התובעים והנתבעים. ליצירת קשר עם עו”ד אביטל פז 077-9974772.

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: כוכב.אין באמור לעיל ובאתר Rashlanutlaw רשלנות רפואית משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר רשלנות רפואית לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר רשלנות רפואית עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אביטל פז

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: לב.
פרטי יצירת קשר:

ז’בוטינסקי 35 רמת גן, 52511.

מגדל התאומים 2, קומה 1

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף